Z życia przedszkola 2019/2020

„#zostanwdomu 2020”

„#zostanwdomu 2020”, to ogólnoświatowa akcja, zachęcająca całe społeczeństwa, do pozostania w swoich domach, na czas panującej epidemii koronawirusa.
Akcja ma na celu ograniczenie kontaktów międzyludzkich, by powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa Covid19.
W akcji wzięły udział dzieci z Grupy Sówek i w ramach zdalnego nauczania, wykonały okolicznościowe plakaty i zaprezentowały je w oknach i na balkonach swoich domów.

„ Serce dla medyka” 2020 r.

W tym trudnym okresie, zachęciliśmy całą społeczność naszego przedszkola do włączenia się w akcję, polegającą na narysowaniu, namalowaniu lub wyklejeniu SERDUCHA dla wszystkich pracowników służby zdrowia.
Niech będzie to znak naszego wsparcia oraz wyraz szacunku, docenienia i zapewnienia, że jesteście dla nas Bohaterami! Jest to także najlepszy czas, aby wykształcić w naszych przedszkolakach szacunek dla tych zawodów i refleksję dotyczącą swojego zdrowia i sposobu życia. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za pełną poświęcenia służbę szczególnie w dobie zagrożenia koronawirusem. Życzymy dużo zdrowia, siły i satysfakcji z tak odpowiedzialnej pracy na rzecz drugiego człowieka.

"Dni otwarte" w naszym przedszkolu 2020 r.

W dniach 3 - 4 marca w naszym przedszkolu odbyły się DNI OTWARTE. W tym czasie przyszłe przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami miały możliwość zobaczyć, jak wygląda nasze przedszkole. Dzieci miały również możliwość przeżycia wspólnych zabaw z rówieśnikami oraz wzięły udział w zajęciach przeprowadzonych przez naszych nauczycieli. Było nam bardzo miło gościć wszystkie dzieci oraz rodziców. Mamy również nadzieję, że miłe wspomnienia wspólnych zabaw, pozostaną w ich pamięci do września, gdy wrócą jak prawdziwe przedszkolaki.

Więcej
„ Sówki” ze Słoneczka w Klubie Rondo 2020r.

Dnia 3.03.2020 dzieci z Grupy „Sówek” z Przedszkola nr 4 „Słoneczko”, gościły w Klubie Rondo KSM. Program artystyczny, przygotowany przez przedszkolaki, został zaprezentowany dla seniorek, z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. W czasie występów, dzieci śpiewały, tańczyły i deklamowały wiersze. Widownia nagradzała dziecięce popisy wielkimi brawami, a na twarzach seniorek widać było uśmiech i łzy wzruszenia. Po odśpiewaniu tradycyjnego „100 lat!”, Panie zostały obdarowane upominkami. Takie spotkanie integracyjne dzieci z seniorami, stało się okazją do nawiązania szerszej współpracy międzypokoleniowej, która w najbliższym czasie zaowocuje różnymi formami aktywności, np. czytaniem książek, prezentowaniem teatrzyków przez seniorów dla dzieci oraz wspólnymi zajęciami twórczymi i rekreacyjnymi ”

Więcej
„Jeżyki” i „Niedźwiadki” odwiedziły Galerię Miejską 2020 r.

27 lutego 2020 r. dzieci z grupy „Jeżyków” i „Niedźwiadków” wzięły udział w wystawie autorstwa Macieja Szymanowicza „Krasnoludki. Fakty, mity i głupoty” w Galerii Miejskiej przy placu Klasztornym.
Autor wystawy, Maciej Szymanowicz to polski grafik, dizajner, autor okładek i ilustracji do książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W dzieciństwie kochał rysować, ale został aktorem lalkowym. To zajęcie nie przypadło mu jednak do gustu. Powrócił do miłości z dzieciństwa. Ilustruje, projektuje książki, tworzy plakaty teatralne i gry planszowe.
Korzystając z okazji odwiedziliśmy także Stałą Wystawę Solnictwa, nawiązującą do nieistniejącej już kopalni. Powstała ona w styczniu 2011 roku, z okazji dwudziestopięciolecia zakończenia eksploatacji złóż w kopalni Solno. Celem ekspozycji jest przybliżenie bogatej historii solarstwa rozwijającego się na terenie współczesnego Inowrocławia od pradziejów.

Witajcie, witajcie Kozę tu wpuszczajcie! 2020 r.

Tymi  słowami dzieci  z  grupy  III  ,, Delfinki “  wraz  z  Paniami  powitały  orszak  ,, Kozy  Mątewskiej “.  We  wtorek  25 lutego  w  ostatni  dzień  karnawału  starym,  kujawskim  zwyczajem  barwny  orszak  przebierańców  żegnał  w  naszym  przedszkolu   okres  tańców  i  zabaw. Wszystkie  dzieci  z  radością  bawiły  się  z  przybyłymi  gośćmi,  którzy   jak  co  roku  zapewnili  zebranym  barwną  zabawę.

"Dzień Kota" w Słoneczku 2020 r.

Dnia 17 i 18 lutego 2010 r. po raz kolejny świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kota. W tym dniu przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół dorysowując sobie wąsy, nosy, uszy oraz zakładając "kocie opaski". Gościliśmy w przedszkolu panią Martę z kotem "Tulisiem", którego przygarnęła ze Stowarzyszenia "Koty Niczyje". Pani Marta opowiedziała dzieciom w jaki sposób należy opiekować się kotami, zapoznała dzieci z kocimi obyczajami, sposobami pielęgnacji kotów oraz pokazała w jaki sposób i czym lubią się bawić koty. Dzieci miały również możliwość pogłaskania kotka. Dzień ten był też okazją do wzięcia udziału w szeregu różnorodnych zajęć, podczas których dzieci: wzięły udział w zabawach muzyczno-ruchowych na tle piosenek o kotach, wysłuchały bajki o „Kocie w butach”, uczyły się rysować kota na podstawie wierszyka, układały o nich teksty z rozsypanki literowej , wzięły udział w quizie oraz wykonały plakaty malując portrety kotów farbami oraz rozcierając plastelinę. Rozwiązywały także zagadki o kotach z różnych bajek , obejrzały bajkę animowaną i ulepiły figurki z plasteliny. Dla wszystkich przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń i ciekawych nowych doświadczeń, spędzony w miłej i radosnej atmosferze. Ponadto gr. VI , IX i XII przygotowały zbiórkę karmy na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia „Koty Niczyje” mającego swoją siedzibę przy ul. Szarych Szeregów 3A w Inowrocławiu oraz wystawę zdjęć kotów pt. „Kocie piękności i charaktery”, którą można było obejrzeć przez cały tydzień w holu placówki.

Więcej
"Słyszeć bez granic" - gość specjalny w grupie Biedronek

Dnia 18.02.2020 r. w sali grupy I odbyło się spotkanie z paniami ze Stowarzyszenia „Słyszeć bez granic”. Panie przybliżyły dzieciom wszystko, co powinny wiedzieć na temat wad słuchu, z jakimi zmagają się niektóre dzieci. Na podstawie przyniesionego modelu ucha dzieci zapoznały się z zasadą działania aparatu słuchowego i implantu ślimakowego. Jednym z zaproszonych gości była 9-letnia dziewczynka Ania, która jest obustronnie zaimplantowana i opowiedziała dzieciom, jak radzi sobie w codziennym życiu.

Więcej
Walentynki u Sówek i Lisków 2020 r.

14 lutego 2020 roku dzieci w naszym przedszkolu obchodziły Walentynki. Poznały one tradycje związane z tym świętem, a podczas wspólnych zabaw budowały atmosferę przyjaźni i miłości. Przedszkolaki z grupy „Sówki” bawiły się w walentynkowe kodowanie na dywanie przesyłając moc serduszek dla wszystkich przyjaciół naszego przedszkola. Dzieci z grupy „Lisków” wykonały walentynkowe serca dla rodziców, które samodzielnie ozdobiły według własnych pomysłów oraz pozowały do zdjęć w specjalnie przygotowanej ramce. Był to dzień pełen miłych wrażeń i uczuć.

Więcej
Biesiada z Babcią i Dziadkiem "Sówki" 2020 r.

Przedszkolak z grupy "Sówki" bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny. Na przedszkolnej scenie dzieci w barwnych strojach pokazały swoje umiejętności i talenty, które były podziwiane przez wzruszone babcie i dziadków. Na zakończenie uroczystości wszystkie przedszkolaki wspólnie zaśpiewały swoim kochanym babciom i dziadkom tradycyjne STO LAT oraz złożyły najserdeczniejsze życzenia, wręczając im własnoręcznie wykonane upominki. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. Takie rodzinne spotkania łączą pokolenia, uczą szacunku dla osób starszych i pokazują jakie wartości w życiu są naprawdę ważne. Biesiada odbyła się w miłej, serdecznej atmosferze, a dziadkowie już obiecali, że pojawią się w przedszkolu za rok.

Więcej
Dzień Babci i Dziadka u „Jeżyków” 2020r.

Mroźno, zimno, ale w serduszkach przedszkolaków z grupy „Jeżyki” gorąco!!! Dzisiaj (24.01.2020r.) u nas jest Dzień Babci i Dziadka. Wspólne świętowanie sprawiło wszystkim ogromną radość oraz wywołało uśmiech i dumę na twarzach zaproszonych gości. Dzieci od dłuższego czasu przygotowywały się do tej uroczystości. Uczyły się wierszy, piosenek i tańców dla ukochanych Dziadków. Po części artystycznej wnuczęta wręczyły swoim bliskim wykonane przez siebie prezenty, laurki i dały słodkiego całusa!

Więcej
Zimowe Urodziny Przedszkolaka u Tygrysków, Lisków, Sówek, Jeżyków i Niedźwiadków 2020r.

"Jedzie pani Zima na koniku białym,
spotkały ją dzieci, pięknie powitały:
- Droga pani Zimo, sypnij dużo śniegu,
żeby nam saneczki nie ustały w biegu.”
23 styczna 2020 r. w naszym przedszkolu odbyły się zimowe urodziny przedszkolaka. Swoje święto obchodziły dzieci urodzone w miesiącach: grudniu, styczniu i lutym z grup Tygrysków, Lisków, Sówek, Jeżyków i Niedźwiadków. Dzieci bawiły się w zimowej aurze, która została zaaranżowana w naszej placówce. Nie zabrakło Pani Zimy i uśmiechniętych bałwanków. Atmosfera podczas urodzin była radosna. Udało się wyzwolić w uczestnikach pozytywne emocje oraz pobudzić twórczą wyobraźnie dzieci.

Więcej
"Moja ulubiona bajka" w grupie Wiewiórek 2020r.

Dnia 17.01.20 w grupie V ,,Wiewiórki’’ odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze w ramach akcji pod hasłem ,,Moja ulubiona bajka’’. Tym razem bajkę Anity Głowińskiej pt. ,, Kicia Kocia to moje!’’ czytała mama Amelki. Dzieci miały okazję dowiedzieć się co znaczy być koleżeńskim. Poznały znaczenie wspólnej, zgodnej zabawy i umiejętności dzielenia się zabawkami. Podsumowaniem spotkania, było wspólne tworzenie albumu prac plastycznych do wysłuchanej bajki z okładką wykonaną przez Amelkę.

Więcej
Bal karnawałowy w Słoneczku 2020 r.

„W karnawale wszyscy urządzają bale. To tradycja bardzo stara, strojów pięknych co niemiara. Niech się bawią duzi, mali zgromadzeni na tej sali". Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. W zorganizowanym balu karnawałowym dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe. Przedszkolaki zamieniły się w księżniczki, królewny, wróżki, biedronki, batmanów, piratów, czy policjantów, pojawiły się również postacie z ulubionych bajek. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka - dzięki uprzejmości Zespołu Artel Ego zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Więcej
Spotkania edukacyjne w bibliotece Wiewiórek i Papużek 2020 r.

Dnia 13.01.2020 r. dzieci z grupy ,,Wiewiórki’’ uczestniczyły w kolejnym, cyklicznym spotkaniu bibliotecznym. Tym razem sześciolatki zostały zaproszone na zajęcia o Inowrocławiu. Dzieci miały okazję wysłuchać legendy o naszym mieście. Poznały herb i hejnał oraz historię Inowrocławia oraz sławnych ludzi z naszego miasta. Wzięły udział w zabawie ,,Spacer po najciekawszych miejscach w mieście’’. Na zakończenie spotkania wspólnie budowały charakterystyczne zabytki Inowrocławia. Natomiast 15.01.2020 r. ,,Wiewiórki’’ wraz z ,,Papużkami’’ udały się do biblioteki na spotkanie z ratownikami Nadgoplańskiego WOPR Kruszwica pod hasłem ,,Bezpieczne ferie 2020’’. Stało się ono okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego wypoczynku na śniegu i lodzie, nad wodą. Dzieci miały możliwość poznać sprzęt ratunkowy, przećwiczyć praktycznie zasady udzielania pierwszej pomocy omówione przez ratowników. Przypomnieć numery alarmowe: 997 Policja, 998 Straż, 999 Pogotowie i 112.

Więcej
Dzień Babci i Dziadka u Niedźwiadków 2020r.

14 stycznia 2020r., w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka połączone z Dniem Babci i Dziadka. Nasi podopieczni zaprezentowali się w programie przygotowanym specjalnie z myślą o najukochańszych Babciach i Dziadkach! Piękne scenografie i kolorowe stroje sprawiły, że rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali małych aktorów. Jasełkowa szopka miała tradycyjną obsadę. Była: Maryja, św. Józef, malutkie dzieciątko Jezus, aniołowie, trzej królowie i pastuszkowie. Nie zabrakło również kujawskich dzieci. Szopka prezentowała się zdumiewająco, a występy przedszkolaków wywołały wzruszenie na twarzach zaproszonych gości. Dzieci świetnie wcieliły się w swoje role, śpiewały znane kolędy. W drugiej części naszego występu przedszkolaki zadedykowały wiersze wszystkim babciom i dziadkom. Podsumowaniem tej pięknej uroczystości był wspólny poczęstunek zorganizowany przez nauczycieli i rodziców przedszkolaków.

Więcej
Wiewiórki z kolędą w Domu Dziennego Pobytu 2019r.

Dnia 20. 12. 19 dzieci sześcioletnie z grupy ,,Wiewiórki ‘’ odwiedziły Pensjonariuszy Domu Dziennego Pobytu. Celem wizyty było przekazanie osobom starszym kartki z życzeniami świątecznymi od wszystkich przedszkolaków ze ,,Słoneczka’’ i drobnych upominków wykonanych własnoręcznie przez dzieci. Spotkanie świąteczne zakończyło się wspólnym kolędowaniem.

Wigilia u "Sówek" 2019 r.

Wigilijne spotkanie "Sówek". „...najbardziej wyczekiwany dzień w życiu przedszkolaków....Świąteczny..wigilijny... Odświętnie ubrane dzieci z grupy Sówek złożyły sobie świąteczne życzenia łamiąc się opłatkiem. Zasiadając do wigilijnego stołu, próbując świąteczne potrawy..po cichu czekały na jeszcze jednego gościa. Radości nie było końca kiedy w drzwiach stanął Gwiazdor z upragnionymi prezentami.

Więcej
Betlejem jest w Nas 2019r.

W ten świąteczny, wigilijny dzień wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola odświętnie ubrane. Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia przedstawienie Jasełka pod tytułem „Betlejem jest w nas” przygotowały dla całej społeczności przedszkola i zaproszonych gości dzieci z grupy IX „Kotki”. Dostarczyło ono wszystkim wielu wzruszeń . Było okazją do przypomnienia sobie, że zarówno w Święta, jak i na co dzień - najważniejsza w życiu człowieka jest miłość. Po przedstawieniu wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia łamiąc się opłatkiem i zasiedli do wigilijnego stołu, próbując świątecznych potraw. Dzieci po cichu czekały na jeszcze jednego gościa. Radości nie było końca kiedy w drzwiach stanął Gwiazdor z upragnionymi prezentami.

Więcej
Spotkanie mikołajkowe z rodzicami w grupie „Jeżyków” 2019r.

Dnia 6 grudnia 2019 r. w grupie „Jeżyków” odbyło się mikołajkowe spotkanie z rodzicami „przy pierniczku”, połączone ze wspólnym ubieraniem żywej choinki, którą zakupili rodzice (po świętach zostanie zasadzona przed wejściem do naszego przedszkola). Wokół panował radosny nastrój spowodowany zbliżającymi się świętami i obecnością bliskich osób. Dzieci przedstawiły krótki program artystyczny przygotowany specjalnie na tą okazję. Wszyscy świetnie się bawiliśmy życząc sobie na zakończenie zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie rodzinnym.

Więcej
Świąteczne spotkanie Sówki 2019r.

Przedszkolaki z grupy Sówki podczas świątecznego spotkania przygotowały wraz z Paniami zakodowane zadanie dla rodziców. Pierwszy raz kodowanie na dywanie było niesamowitą zabawą nie tylko dla dzieci ale również dorosłych. Po wspólnych zabawach na dywanie rodzice wraz ze swoimi pociechami dekorowali świąteczne pierniczki.

Mikołajkowe czytanie bajek u „Pszczółek” 2019r.

Dnia 18 grudnia dzieci z gr.II "Pszczółki" w ramach współpracy z rodzicami, obejrzały i wysłuchały bajki czytanej przez mamę Tymka Słoty. Bajka opowiadała o małym elfie, pomocniku Św. Mikołaja. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem śledziły przygody elfa. Po powrocie do sali samodzielnie wykonały dla rodziców piękne kartki świąteczne.

Sówki i Wiewiórki na warsztatach piernikarskich 2019r.

W grudniowe przedpołudnie dzieci 4 letnie z grupy "Sówki" i 6 letnie z grupy "Wiewiórki", brały udział w Warsztatach "Pierniki i ciastka korzenne" w cukierni "Marta". Przedszkolaki miały okazję samodzielnie przygotować tradycyjne, świąteczne ciasto piernikowe pod okiem mistrza piekarnictwa i cukiernictwa. Formować pierniki i ciastka korzenne różnymi metodami. Uczestniczyć w wypiekaniu ich, samodzielnie je ozdabiać. Wzięły udział w rozmowie na temat tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Biesiadowały oraz śpiewały wspólnie kolędy. Po poczęstunku odbyło się uroczyste pasowanie i wręczenie dyplomów ,,Małego piekarza”.

Więcej
Jak powstaje pożar? Dzieci uczą się jak mu zapobiegać 2019r.

Czy zapalony olej da się ugasić wodą? Dlaczego nie można bawić się zapałkami? Czy uszkodzony przewód może być źródłem pożaru? – między innymi na takie pytania odpowiedzi poznały dzieci uczestniczące w spotkaniu ze strażakami w naszym przedszkolu. Panowie ze straży pożarnej przywieźli ze sobą „Mobilny Symulator Zagrożeń Pożarowych – naucz się zapobiegać!”. Jest to domek jednorodzinny składający się z sześciu pomieszczeń – kuchni, łazienki, kilku sypialni i pokoju dziennego. Pokazali oni przedszkolakom jakie zagrożenia mogą w każdym z tych pomieszczeń występować i dowiedzieć się jak uniknąć pożaru. Przedszkolaki o kilku przypadkach doskonale wiedziały np. że nie można bawić się zapałkami, że otwarty ogień w kominku może być źródłem iskier, a także to, że uszkodzony kabel czy przeciążona listwa zasilająca to także potencjalne zarzewie ognia. Cel spotkania został osiągnięty. Od dziś każdy przedszkolak jest świadomy zagrożeń oraz wie jak się właściwie zachować w czasie pożaru.

Więcej
Mikołajki 2019r.

Dzień pierwotnie upamiętniający św. biskupa Mikołaja z Miry, znanego również jako Mikołaja Cudotwórcę, który m.in. uratował trzech tonących żeglarzy. Ocalił trzech niesłusznie uwięzionych oficerów, a nawet zapewnił posąg trzem ubogim pannom, umożliwiając im szczęśliwe zamążpójście czasem jednak wspomnienie Mikołaja z Miry zachowało się tego dnia tylko w kościele, a dziś powszechnie łączy się dzień 6 grudnia z postacią Świętego Mikołaja – starszego pana z białą brodą, który upodobał sobie przemieszczenie się na saniach ciągniętych przez renifery. Dla najmłodszych to zwykle swoisty wstęp do okresu bożonarodzeniowego, kiedy otrzymują drobne upominki.
W przedszkolu przy ulicy Kusocińskiego 11 dzieci z gr. VIII przygotowały przedstawienie mikołajkowe, którym wprowadziły całą społeczność przedszkolną w magiczny nastrój świąteczny, a w przedszkolu przy ulicy Kusocińskiego 24 zrobiły to dzieci z grup XI i XII. Przedszkolaki mogły przenieść się do świątecznej krainy na Północnym Biegunie w Laponii, gdzie szkolą się Elfy Św. Mikołaja Całą uroczystość uświetniła wizyta Św. Mikołaja, który obdarowała dzieci upominkami.

Więcej
Akcja „Onko Mikołaj” 2019 r.

Rodzice oraz dzieci z grupy „Lisków” i „Jeżyków” włączyły się do akcji zbierania pieniążków oraz zabawek dla dzieci  borykających się z chorobami nowotworowymi. Za zebrane pieniądze rodzice zakupili podarunki: gry, zabawki, pluszami i przekazali je dla dzieci, które święta będą spędzały w szpitalu w Bydgoszczy. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim dobroczyńcom.

Kolejne spotkania biblioteki na kółeczkach u "Wiewiórek" 2019r.

Dnia  05. 12.19  w  grupie ,,Wiewiórki”  odbyło się drugie  już spotkanie  organizowane  wspólnie z  biblioteką z cyklu ,,Biblioteczka na kółeczkach”. Sześciolatki wysłuchały świątecznej bajki pt. ,,Niezwykły dziadek”. Następnie dokonywały samodzielnego wyboru książeczek do wypożyczenia do domu.

Przedszkolaki w kinie 2019r.

Dnia 04. 12 19 dzieci sześcioletnie z grupy ,,Wiewiórki” wzięły udział w seansie w kinie ,,Kinomax”. Obejrzały drugą część bajki pt. ,,Kraina lodu’. Wrażenia były niezapomniane zwłaszcza, że dla niektórych była to pierwsza  wizyta w kinie. Dzieciom bardzo podobał się film i piosenki  śpiewane przez głównych bohaterów.

U Pszczółek zapachniało Świętami 2019r.

Dnia 4 grudnia dzieci z grupy II wraz z zaproszonymi rodzicami przygotowywały świąteczne pierniczki. W całej sali rozniósł się cudowny zapach przypraw korzennych. Naszej pracy towarzyszyły kolędy oraz zapach prawdziwej choinki. Przyjemnie będzie skosztować tych smacznych wypieków podczas przedszkolnej Wigilii. Pierniczki będą też prezentem-niespodzianką dla rodziców.

Mikołajki w bibliotece 2019r.

03.12.19 dzieci z grupy ,,Wiewiórki” wzięły udział w kolejnym, mikołajkowym spotkaniu w bibliotece. Wysłuchały bajki pt. ,,Świąteczne zamieszanie‘’. Miały okazję przejść przez tunel, tak jak Mikołaj przechodzi przez komin. Budowały  czarodziejskie sanie dla Mikołaja. Ćwiczyły zręczność małych Elfów w trakcie wyścigu z jajkiem, ozdabiały na czas piłeczkami choinkę. Wspólne spotkanie zakończyło się układaniem w grupach mikołajkowych puzzli.

Andrzejki u Wiewiórek i Myszek 2019r.

Oficjalnie po raz pierwszy sformułowania "andrzejki" użył Marcin Bielski, renesansowy poeta, pisarz i tłumacz. To on w 1557 r. umieścił wzmianki o andrzejkowych wróżbach w swojej sztuce teatralnej pt. „Komedyjka Justyna i Konstancyjej”. W czasie wieczoru wróżb andrzejkowych mamy okazje sprawdzić, jaka czeka nas przyszłość. Dlatego bardzo popularne są różnego rodzaju zabawy, wróżby na andrzejki. Najbardziej popularną z nich jest lanie wosku. Dnia 29 listopada dzieci z gr. V i VIII w czarodziejskich strojach wspólnie z paniami brały udział z zabawach andrzejkowych przy dźwiękach magicznej muzyki. Miały okazję lać wosk na wodę, przez magiczny klucz. Następnie wróżyły sobie jaki zawód będą wykonywać w przyszłości. Nie mogło zabraknąć też ,,wróżby z serduszkiem”, czyli o przyszłej sympatii. Andrzejki zakończyły się wspólnymi tańcami przy muzyce.

Więcej
Moja ulubiona bajka "Wiewiórki" 2019r.

W grupie V ,,Wiewiórki” realizowany jest program własny. ,,Wyrabianie szybkiej gotowości do nauki czytania”. W ramach rozwijania zainteresowań literaturą dziecięcą, prowadzona jest akcja czytania bajek o tematyce wychowawczej pod hasłem ,,Moja ulubiona bajka’’. W każdym spotkaniu uczestniczą zaproszeni rodzice lub dziadkowie. Powstaje też pamiątkowy album plastyczny. Dziecko, które jest bohaterem spotkania, prezentuje okładkę. Natomiast wszyscy koledzy z grupy rysują ilustracje do albumu, zgodne z treścią czytanej bajki. Spotkanie kończy się wspólnymi zabawami i podsumowaniem zdobytych nowych wiadomości na temat właściwego zachowania oraz zasad savoir vivre. Dnia 28 .11.19 bajkę pod tytułem: ,,Ropucha-egoistka” czytała dzieciom mama Zuzi. Dziewczynka zaprezentowała zaprojektowaną i wykonaną wspólnie z rodzicami stronę tytułową albumu. Dzieci wzięły udział w zabawie z magicznymi okularami, następnie wykonały prace plastyczne na temat wysłuchanej bajki.

Więcej
Kodowanie na SÓWEK dywanie 2019r.

Dzieci z grupy ,,Sówek" dzielnie kodują na swojej nowej macie. Matę zakupili Rodzice, którzy wcześniej obserwowali zajęcia pokazowe z zakresu kodowania i programowania w tej grupie. Pierwsze zabawy z kodowaniem (jeszcze bez maty), to np. układanie korali dla Pani Jesieni, pozwoliły dzieciom zrozumieć pojęcie ,,kod". Kolejne zabawy to "Jesienne drzewo", ,,Projektujemy nasze mieszkania", cieszyły się wielkim zainteresowaniem dzieci, sprawiły im dużo radości.
Zajęcia z programowania w przedszkolu, rozwijają umiejętności logicznego myślenia, intuicji, wyobraźni, rozumowania i wnioskowania. Podstawowym celem działań nauczycieli w zakresie kodowania, będzie stopniowe przygotowywanie dzieci do życia w społeczeństwie informacyjnym.

Więcej
Projekt "Kreatywny Przedszkolak" w grupie II 2019r.

Dzieci z gr.II "Pszczółki" biorą udział w ogólnopolskim projekcie "Kreatywny Przedszkolak". Jednym z listopadowych zadań było wykonanie "Atlasu liści". Nasze Maluszki wykonały to zadanie wspólnie ze swoimi rodzicami. Oto efekty ich pracy.

Dzień Pluszowego Misia u Myszek 2019r.

Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią, która została zilustrowana komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka.
Dzieci z gr.VIII 25 listopada do przedszkola przyniosły swoje ulubione misie , by wspólnie z nimi świętować . W tym dniu odbyły się różne zabawy i gry związane z pluszowym przyjacielem. Przedszkolaki rozwijały pomysłowość i wyobraźnie podczas zabaw twórczych i plastycznych np. wykonując maskę misia.

Więcej
Pszczółki budują karmnik dla ptaków 2019r.

21 listopada dzieci z gr. II "Pszczółki" wspólnie z zaproszonym tatą Agatki zbudowały karmnik dla ptaków. Wszystkie dzieci czynnie brały udział-nie tylko obserwowały ale też z zaangażowaniem majstrowały wbijając gwoździe. Teraz będziemy mogli dokarmiać i obserwować naszych skrzydlatych gości za oknem.
...Nadeszła zima. W ramach obserwacji przyrodniczej dzieci z naszej grupy miały okazję przyjrzeć się gościom w swoim grupowym karmniku i bliżej poznać sikorkę (dodane zdjęcia).

Więcej
Urodziny Przedszkolaka u Lisków, Tygrysków, Sówek, Jeżyków i Niedźwiadków 2019r.

Dnia 20 listopada 2019 roku dzieci z grup Tygrysków, Lisków, Sówek, Jeżyków i Niedźwiadków urodzone jesienią czyli we wrześniu, październiku i listopadzie obchodziły swoje święto. Wszyscy świetnie bawiliśmy się przy ulubionej muzyce przedszkolaków. Tematem przewodnim urodzin był "Kolorowy pociąg" inspirowany popularnym wierszem Juliana Tuwima "Lokomotywa". Oczywiście nie zabrakło też urodzinowego ciasta, petard, dmuchania świeczek, fanfar, prezentów, głośnego 100 lat i serdecznych życzeń. Tańców i dobrej zabawy nie było końca!

Więcej
„Pasowanie Na SuperPrzedszkolaka” - Liski 2019r.

Dnia 14.11.2019 r. w nowej siedzibie Przedszkola „Słoneczko” w najmłodszej grupie „Liski”, nastąpił uroczysty moment pasowania na Superprzedszkolaka.
Na uroczystość przybyli Rodzice oraz zaproszeni goście:Pan Wojciech Piniewski, Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia; Pan Tomasz Marcinkowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia; Pani Magdalena Kaiser, Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Urzędu Miasta Inowrocławia.Aby Maluszki otrzymały status Superprzedszkolaka musiały wykonać pewne zadania. Wybrani goście mieli ponumerowane „Karty Superprzedszkolaka z zadaniami, które odczytywali w odpowiedniej kolejności.
Dzieci pochwaliły się zdobytymi umiejętnościami: recytowały wierszyki, wymieniały pory roku, zaśpiewały polską oraz angielską piosenkę, liczyły do 10 w języku polskim i angielskim. Zatańczyły do muzyki klasycznej oraz współczesnej. Wszystkie maluszki dzielnie się spisały i mogły przekroczyć bramę Superprzedszkolaka. Pan Wojciech Piniewski pasował dzieci, Pani Dyrektor Wioletta Wudniak oraz Pani Wice Dyrektor Anna Budner wręczały medale oraz dyplomy. Dzieci otrzymały od swoich Pań słodkie upominki a także otoki lisków. Od tego dnia Dzieci stały się prawowitymi przedszkolakami.

Więcej
Konkurs mody ekologicznej 2019r.

Dnia 13.11.19 w Szkole Podstawowej nr 9 w Mątwach odbył się konkurs mody ekologicznej patriotycznej. W konkursie tym wzięły udział dzieci 6-letnie z grupy V Wiewiórki, VI Papużki oraz grupy VII Motylki. Celem konkursu było praktyczne poznanie pojęcia recyklingu przez dzieci poprzez wykorzystanie materiałów wtórnych do wykonania stroju patriotycznego oraz wspieranie więzi rodzinnych łączących dzieci i ich rodziców w trakcie wspólnego tworzenia. Grupę V ,,Wiewiórki” reprezentowała Zuzanna Kwiatkowska. Podczas uroczystego pokazu dziewczynka zaprezentowała kreację wykonaną z biało - czerwonej folii i opakowań po jogurcie. Zuzia otrzymała dyplom uczestnictwa i nagrodę. Gratulujemy!!!

Więcej
Wycieczka do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu 2019r.

W dniu 12 listopada 2019 dzieci  z grupy VII MOTYLKI ukończyły w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu szkolenie  "DZIELNY MAŁY OGNIK" w ramach Rządowego Programu Bezpieczne+ Edukacja dla  bezpieczeństwa. Na koniec dzieci otrzymały nagrody i certyfikat ukończenia szkolenia. To spotkanie dało dzieciom dużo wrażeń i radość co można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Więcej
APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 2019r.

W związku z realizacją Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna nasza Polska cała" 8 listopada 2019 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto dla każdego Polaka czyli Dzień Odzyskania Niepodległości. Uroczysty apel poprowadziły grupy dzieci 6 letnich gr.VII MOTYLKI oraz grupa XV NIEDŹWIADKI. Uroczystość rozpoczęła się krótkim filmem o Polskich symbolach, następnie dzieci recytowały wiersze o Polsce , śpiewały patriotyczne piosenki. Apel zakończył się uroczystym odśpiewaniem przez całą społeczność przedszkolną Hymnu Polski.

Więcej
Dzień Postaci z Bajek u Myszek 2019r.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich postaci bajkowych i odpowiedni moment , aby zapoznać przedszkolaków z tradycyjnymi bajkami tj. „Czerwony Kapturek”, „Królewna Śnieżka”, „Kopciuszek” , „Brzydkie kaczątko”„ itp. Bajki towarzyszą nam wszystkim od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale przekazują nam także ważne prawdy życiowe ucząc uniwersalnych wartości moralnych.
Dzieci z grupy VIII uczciły święto przebierając się za bohaterów z bajek oraz przynosząc do przedszkola rekwizyty i maskotki z ulubionych bajek. Od wczesnych godzin rannych w grupie odbywały się bajkowe zabawy przy dźwiękach muzyki ze znanych bajek.

Więcej
Pasowanie na przedszkolaka "Biedronki" 2019r.

W dniu 7 listopada 2019 r. W grupie I „Biedronek” odbyła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”. Dla najmłodszych dzieci było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców gromkie brawa. Po części artystycznej nastąpił „Akt Pasowania”, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor Wiolettę Wudniak. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców, jak i nauczycielek grupy.

Więcej
"Wiewiórki" z wizytą w szkole 2019r.

Dnia 05. 11 19 sześciolatki z grupy V wzięły udział w wycieczce do Szkoły Podstawowej Integracyjnej im. Powstańców Wielkopolskich. Dzieci odwiedziły klasę III, wzięły udział w lekcji pokazowej o tematyce: ,,Złota polska jesień”. Każdy przedszkolak miał okazję usiąść w ławce ze starszym kolegą. Wykonać zadanie, łamigłówkę o zmiennej jesiennej pogodzie i dostosowaniu do niej właściwych ubrań. Pod opieką starszego kolegi namalować palcami jesienne drzewo. Następnie dzieci pod opieką pań zwiedziły budynek szkoły , między innymi: salę gimnastyczną, gabinet logopedy i salę ,,Doświadczania świata”.

Więcej
„Obchody Dnia Dyni” 2019r.

W ostatnim dniu października w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Święto Dyni”. Dzieci uczestniczyły w różnych zajęciach, podczas których poznały to bardzo zdrowe i urodziwe warzywo. Dodatkową atrakcją były stroje w kolorze pomarańczowym, w których przyszły chętne przedszkolaki. Wszyscy super się bawili podczas „przerabiania” przyniesionych wcześniej dyń, dekorowania kącików przyrody i innych zabaw wymyślanych wspólnie w ciągu całego dnia. Zapewniamy, że dzień ten był pełen wrażeń i uśmiechu.

Więcej
Pasowanie na przedszkolaka - Tygryski 2019r.

W dniu 28.10.2019r. odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Dzieci z grupy Tygryski wystąpiły z programem artystycznym: śpiewały piosenki, tańczyły, grały, ruchem interpretowały muzykę. Odświętny strój, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. Po części artystycznej nastąpiło uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Pani dyrektor „magiczną kredką” sprawiła, że tygryski stały się prawdziwymi przedszkolakami . Dzieci na pamiątkę tego ważnego wydarzenia otrzymały upominki. Przedszkolakom życzymy samych słonecznych i radosnych dni wypełnionych zabawą i uśmiechem.

Więcej
Myszki dbają o zdrowie jesienią 2019r.

Wraz z nadejściem jesieni dzieci z naszej grupy biorą udział w zajęciach gospodarczych, które mają na celu upowszechnienie wśród dzieci zdrowych nawyków związanych ze zdrowym odżywianiem. W ciągu ostatnich tygodni dzieci brały udział w zajęciach rozwijających twórczość kulinarną. Wykorzystując owoce i warzywa przygotowywały różne smakołyki kulinarne np. chipsy jabłkowe, sok owocowo-warzywny.

Więcej
Światowy Dzień Chleba w grupie Myszek 2019r.

16 października to Światowy Dzień Chleba, ustanowiony przez Międzynarodowy Związek Piekarzy i Cukierników. Z tej okazji dzieci z gr.VIII brały udział w zajęciach gospodarczych wypiekały chleb. Pieczywo jest niezwykle istotnym elementem naszej codziennej diety i ma też dość korzystny wpływ na zdrowie. Dzieci dowiedziały się z jakich produktów powstaje pieczywo i jakie są etapy ich pozyskiwania (mąki). Chleb jest również silnie zakorzeniony w naszej kulturze, między innymi dzięki tradycjom z nim związanym np. witaniem chlebem. Zapach i smak świeżego bochenka to bardzo przyjemne doświadczenie dla każdego przedszkolaka.

Więcej
Międzynarodowe Święto Bajek 2019r.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek dzieci  6 letnie z grupy VII MOTYLKI wzięły udział w spotkaniu bajkowym podczas, którego opowiadały o swoich ulubionych postaciach. Były muzyczne zagadki bajkowe, zabawy muzyczno-ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań .

Kolorowa jesień w grupie Wiewiórek 2019 r.

Kolorowa jesień zagościła już na dobre w przyrodzie. Przyniosła ze sobą różnorodne dary. Dzieci sześcioletnie z grupy V ,,Wiewiórki”, w ramach zajęć dydaktycznych postanowiły wykorzystać ich bogactwo.
Odbyło się zajęcie gospodarcze podczas, którego dzieci własnoręcznie przyrządzały owocowe szaszłyki. Miały okazję poznać "Piramidę zdrowego odżywiania się" i wartość spożywania owoców i warzyw. Jesienny spacer wokół przedszkola zakończył się natomiast zebraniem kosza jarzębiny. Ten dar jesienny został wykorzystany do zrobienia pięknych jarzębinowych korali, które dzieci w skupieniu i z dużym zapałem nawlekały.

Więcej
Biblioteczka na kółeczkach u Jeżyków i Wiewiórek 2019 r.

W październiku w  grupie V "Wiewiórki" i grupie IV "Jeżyki" w ramach realizowanego programu własnego pt. "Wyrabianie szybkiej gotowości do nauki czytania" i systematycznej współpracy z biblioteką , rozpoczęła się akcja "Biblioteczka na kółeczkach".
Rodzice zadeklarowali chęć zapisania dzieci pięcioletnich i sześcioletnich do biblioteki. Panie z  Fili nr 2 dla dzieci- Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza dwa razy w miesiącu, wypożyczają książki na terenie przedszkola, w sali grupy. Dzieci mają okazję dokonać  samodzielnego wyboru ulubionej bajki. W domu natomiast,  wspólnie z rodzicami obejrzeć ilustracje.  Wysłuchać  jak czytają ją domownicy lub nawet spróbować samodzielnie przeczytać proste wyrazy z wypożyczonej książeczki. Podczas  pierwszego spotkania pani Anna Lewandowska zaprezentowała dzieciom bajkę Erica Carle pt."Bardzo głodna gąsienica".

Więcej
Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza - rewia na lodzie 2019 r.

Baśń opowiada o niezwykłych podróżach Sindbada, który przemierzył drogą morską prawie cały świat. Jako rozbitek zatrzymywał się na kolejnych nieznanych i niebezpiecznych lądach. Spotkał królewnę Sermirę, dotarł do królestwa króla Miraża i jego córki Piruzy. Z każdej wyprawy powracał do wuja Tarabuka. 15 października przedszkolaki z grupy IX i XV miały okazję z zachwytem obejrzeć lodową opowieść opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana, w której nie zabrakło rozbudowanej scenografii, bajkowych kostiumów, a nawet efektów pirotechnicznych.  Dzieci poczuły klimat orientu i przeniosły się wraz  z Sindbadem do kolorowej krainy, pełnej wrażeń.

Więcej
Dzień Edukacji Narodowej 2019 r.

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto dla pracowników oświaty. Nasze przedszkolaki podziękowały swoim ukochanym Paniom i Pracownikom Przedszkola za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. Nie zabrakło wierszy, tańców, życzeń i piosenek, które w całości stworzyły piękne podziękowanie za codzienną troskę, oddanie i serdeczność. Pani Wioletta Wudniak, która na zakończenie złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom przedszkola i wręczyła nagrody za wyróżniającą pracę.

Więcej
Przedszkolaki bezpieczne na drodze - spotkanie z policjantem 2019r.

Bezpieczni na drodze - pod takim hasłem odbyło się 17 września br. na grupie III ,,Delfinki'' , spotkanie z policjantami - st. posterunkowym Anną Dudek-Berlińską i posterunkowym Norbertem Pietrzakiem. Dzieci miały okazję uzupełnić wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze oraz prawidłowych zachowań w trudnych  sytuacjach. W zajęciach uczestniczyły także dzieci z grupy IV ,,Żabki'' oraz z grupy V ,,Wiewiórki''. Na koniec spotkania przybyli goście, zorganizowali krótki quiz z nagrodami, podsumowujący wiedzę dzieci z powyższej tematyki. Po zajęciach każde dziecko otrzymało w prezencie książeczkę - kolorowankę.

Więcej
Występy "Delfinków" i "Motylków" podczas spartakiady dla osób niepełnosprawnych 2019r.

Dnia 14 września 2019 r. na Hali Widowiskowo - Sportowej ,,Flandria" zorganizowała Spartakiadę dla Osób Niepełnosprawnych. Jak co roku, dzieci z naszego przedszkola zaprezentowały się w występach artystycznych.
Tym razem swoje talenty taneczne pokazały dzieci z grupy III ,,Delfinki" i z grupy VII ,,Motylki", zagrzewając tym wszystkich zawodników do wspólnej rywalizacji.

Więcej
Święto Drzewa 2019 r.

Dnia 10.10.2019r. obchodziliśmy „Święto Drzewa” – gościem specjalnym był Pan leśnik Ryszard Kotliński z Nadleśnictwa Miradz – opowiadał nam o ważnej roli drzewa w życiu każdego człowieka i zwierzęcia. Zasadziliśmy pięć drzew iglastych i jedno liściaste – kasztanowiec. Ponadto każda grupa miała do wykonania zadania o drzewach i upominek dla wybranego drzewa z terenu naszego przedszkola. Dzieci poznały nazwy drzew rosnących wokół przedszkola. Sadzonki drzew otrzymaliśmy od Klubu Gaja – przez co przyłączyliśmy się do akcji „Posadź z nami drzewa”.

Więcej
"Jeżyki" na warsztatach piekarniczych 2019 r.

1 Października 2019 roku „Jeżyki” wzięły udział w warsztatach kujawskich „Od Ziarenka do Bochenka”. Dzieci powitane zostały chlebem i solą i zaproszone do uczestnictwa w procesie pieczenie chleba w piecu kamiennym, na drewnie oraz na naturalnym zakwasie bez konserwantów i polepszaczy.
Podczas warsztatów przyswoiły praktyczną wiedzę piekarską, którą przekazał im „Mistrz piekarnictwa”. Dzieci własnoręcznie formowały bochenki chleba i podpłomyki. Spotkanie zakończyło się wspólnym biesiadowaniem przy balladach kujawskich, degustacją i zabawą. Każdy uczestnik otrzymał także dyplom „Małego adepta piekarnictwa”.

Więcej
Święto Muzyki 2019 r.

Dnia 01. 10. 19. dzieci sześcioletnie z grupy "Wiewiórki" w ramach współpracy z Biblioteką Miejską im. Jana Kasprowicza Filią nr 2 dla dzieci wzięły udział w spotkaniu czytelniczym pod hasłem "Święto muzyki". Przedszkolacy wysłuchali bajki Wiery Badalskiej pt. "Muzyka na krzywej wieży". Następnie mieli okazję wziąć udział w ciekawych zabawach muzyczno- ruchowych. Dużo radości wywołały zagadki słuchowe, ćwiczenia oddechowe, układanie kolorowych rytmów oraz samodzielne próby pisania nut.

Więcej
Dzień Przedszkolaka w Hali Widowiskowo-Sportowej 2019 r.

W Hali Widowiskowo-Sportowej w Inowrocławiu  23 września odbyły się obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Uczestniczyły w nich dzieci z Przedszkola nr 4 „SŁONECZKO”.
Specjalnie dla przedszkolaków wystąpiły Kosmokwaki. Dzieci bawiły się razem, tańczyły, śpiewały i uczyły się o ekologii i zdrowy trybie życia. Sporą frajdę dzieciom sprawił bańki mydlane i  sztucznie tworzony śnieg, który był co chwilę wypuszczany w powietrze oraz oczywiście cukierki, które na koniec zabawy posypały się na nich.

Więcej
Dni Otwarte w MPK 2019 r.

Z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o. o. oraz Wydział Dróg i Transportu Urzędu Miasta Inowrocławia zaprosiły wszystkich Przedszkolaków na Dni Otwarte w zajezdni MPK w Inowrocławiu. Z zaproszenia chętnie skorzystały dzieci z grupy "Jeżyki" i "Niedźwiadki". W załączeniu fotorelacja.

Akcja Sprzątanie Świata 2019 r."Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!".

Akcja sprzątanie świata to międzynarodowa kampania, która wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989 roku, gdy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. Od 1994 roku w sprzątaniu świata biorą udział także Polacy. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". Dla naszych przedszkolaków to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Więcej
Międzynarodowy Dzień Kropki 2019 r.

13 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy  „Dzień Kropki” czyli dzień, w którym uświadamiamy sobie, że każdy z nas posiada jakiś talent. Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki. Poniżej fotorelacja z obchodów tego dnia w „Słoneczku”.

Więcej